MacOS High Sierra’ya yükseltmeli miyim?

Zorunlu değilsiniz. Yükseltince de çok büyük farklar beklemeyin. Ana işlevi bilgisayarınızın dosya sistemini değiştirmekten başka birşey değil. Fotoğraf editlemeyle ilgili birkaç yenilik de geliyor am a benim hiç kullandığım özellikler değil.

Yalnız şuna dikkat edin, kurulumdan sonra açılışta çalışan bazı programların kendiliğinden başlamadığına şahit olacaksınız. O yüzden MacOS High Sierra’yı kurmadan önce açılışta çalışan programları bir kenara not etmenizi öneririm, çünkü sonra o listeye ihtiyacınız olacak.

Yaklaşık yarım saat süren MacOS High Sierra kurulumunu tamamladıktan sonra bilgisayarı birkaç kez açıp kapatmam gerekti. İlk açılışta bazı programlarımın açılmadığını gördüm. Sonra listeye bir kısmını ekledim ve sistemi yeniden başlattığımda, eklediklerimin hiçbiri yoktu, önceden ekli olanların da hemen hepsi kaybolmuştu. Sonra tekrar başlattım, listeyi otomatik açılmasını istediğim servis ve programlarla doldurdum, ve son bir kez tekrar başlattım. Açılış programları ancak ondan sonra düzeldi.

Aslında hiç yükseltmeden de olur ama insan herşeyin en yeni, en janjanlı olanını istiyor 🙂